Oświetlenie led – gdzie warto je zamontować?

Oświetlenie led cechuje się energooszczędnością oraz wytrzymałością. Jest ono niezwykle praktycznym wyborem, który sprawdzi się w rozmaitych pomieszczeniach. Na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne żarówki led. Oprócz tego wielu producentów oświetlenia sprzedaje także paski led. Jest to elastyczna taśma, która została pokryta za pomocą świecących diod led. Możliwy jest także zakup wariantu RGB, który pozwala emitować kolorowe światło. Tego typu paski najlepiej montować w kuchni lub sypialni. Pełnią one także funkcję dekoracyjną. Za ich pomocą możemy efektywnie oświetlić szafki kuchenne, blaty robocze lub stoły. Z kolei w sypialni posłużą nam przede wszystkim do stworzenia przytulnego nastroju. Montujemy je zazwyczaj nad naszym łóżkiem. Ciekawym rozwiązaniem jest także wykorzystanie ich do podświetlenia schodów. Dobrze współdziałają z czujnikami wykrywania ruchu.

Do czego służą profile w instalacji oświetlenia led?

Ich głównym zadaniem jest przedłużenie wytrzymałości taśmy led. Ponieważ stosunkowo szybko się one nagrzewają, profile led pozwalają efektywnie odprowadzać z nich ciepło. Działają więc jako radiator w naszej instalacji oświetlenia. Oprócz tego przydają się wtedy, gdy pragniemy zamontować taśmę led na takiej powierzchni jak drewno. Najlepiej sprawdzają się w łazience oraz kuchni. Niektóre modele można także zamontować na zewnątrz naszego domu. Należy zwrócić szczególną uwagę na ich odporność na czynniki atmosferyczne. W sklepach znajdziemy rozmaite typy profili. Nasz ostateczny wybór powinien zależeć przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy je zamontować oraz naszych potrzeb.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Oświetlenie led – gdzie warto je zamontować?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 + osiemnaście =