Wypada czy nie wypada?
Życie na uczelniane rządzi się swoimi prawami. W zależności od kierunku i uczelni, studenci mogą mieć różne dylematy dotyczące ubioru. Czy np. panowie zawsze powinni zakładać koszule, jeżeli studiują prawo? A przyszłe prawniczki pojawiać się na wykładach w koszulowych bluzkach i eleganckich spódnicach lub spodniach? Zdecydowanie nie, choć należy pamiętać, że uczelnia nie jest miejscem, w którym można nadmiernie odsłaniać ciało, eksponując jego wdzięki.
Na niektórych kierunkach niepożądana może być również nadmierna feeria barw, faktur oraz dodatków i należy to uszanować. Warto jednak pamiętać, że wyróżnienie się z tłumu (jeżeli mamy na to ochotę) nie jest niczym negatywnym i nie musimy idealnie dopasowywać się do trendów panujących na naszej uczelni, jeśli nie czujemy się z nimi dobrze.
Stylowe ubieranie się na uczelnie, nie musi oznaczać wyrzeczenia się swojej indywidualności. Wręcz przeciwnie! okres studiów to idealny moment na znalezienie własnego stylu, budowanie wizerunku i eksperymentowanie z modą. Budżet studencki bywa mocno ograniczony, dlatego warto polować na różnego rodzaju okazje. Ciekawe, oryginalne trampki takie jak te dostępne na http://stili.pl/pol_m_BUTY-DAMSKIE_TRAMPKI-TENISOWKI-180.html, sukienki lub bluzki z końcówek kolekcji albo outletów, a także perełki znalezione w lumpeksach mogą bardzo odciążyć budżet, jednocześnie pozwalając na stworzenie wyjątkowych, stylowych stylizacji.
Czerp z aktualnych trendów, wybierając z nich te, które najlepiej podkreślą twoją osobowość i upodobania. W danym sezonie królują duże, geometryczne wzory, które ci nie odpowiadają? Nie zmuszaj się. Może się okazać, że dużo lepiej będziesz wyglądać (i lepiej się czuć) w delikatnych kwiatowych motywach. A przy okazji, nie będziesz ginąć w tłumie, tylko wyróżnisz się, z klasą. Idąc na uczelnię możesz postawić na eleganckie stylizacje, dziewczęcy look, outfit z pazurem lub artystyczno-awangardowy strój, w zależności od tego, w czym czujesz się najlepiej.
Komponując stylowe stylizacje, warto pamiętać o sile dodatków i detali. Nawet najprostsze połączenie jeansów i t-shirtu, może nabrać ciekawego i oryginalnego charakteru, kiedy doda się do nich odpowiednie akcesoria. Mogą to być np. botki tanie, które udało nam się znaleźć w internecie lub na przecenie, wyrazista, kolorowa biżuteria i duża, pakowna torba, która dodatkowo przyda się do zabrania na uczelnię wszystkich niezbędnych rzeczy, takich jak zeszyty, woda, jedzenie, itd.
Do dodatków zalicza się biżuteria, buty, torby i torebki, szale, apaszki, paski, nakrycia głowy i ozdoby do włosów. A zimą również rękawiczki, kominy, szaliki i nauszniki. Warto z nich korzystać, aby tworzyć spójne i ciekawe stylizacje. Na uczelnię bez problemu można zakładać kolorowe, wyraziste lub subtelne i delikatne dodatki. Wszystko zależy od naszych upodobań i gustu. Eksperymentowanie z różnymi dodatkami może pomóc w znalezieniu ciekawych modowych połączeń, które okażą się strzałem w dziesiątkę.
Jeżeli nie przepadasz za zakupami i codziennym zastanawianiem się, co na siebie założyć, skompletuj swoją szafę tak, by ubrania pasowały do siebie nawzajem lub miały uniwersalne fasony. Dzięki temu będziesz w stanie wyciągnąć z szafy cokolwiek i zawsze wyglądać dobrze, tylko poprzez zabawę dodatkami. Dobrym sposobem na stylowe ubieranie się są również ciekawe, oryginalne buty. Dobrze dobrane, zwracające uwagę i przede wszystkim wygodne, będą świetnym dopełnieniem każdego stroju.
Stylowe ubrania powinny być dobrej jakości, materiał wysokiej klasy zawsze wygląda dobrze. Do tego klasyczna lub geometryczna biżuteria i uniwersalny, idealny na uczelnię zestaw gotowy. Chcąc wyglądać dobrze podczas roku akademickiego warto stawiać na proste ubrania, do których łatwo dobierać torebki, buty i biżuterię. Swetry, koszule, jeansy, sukienki o uniwersalnych kolorach to absolutny must have. Ewentualnie, osoby odważniejsze i lubiące się wyróżniać, mogą postawić na wyraziste barwy, np. w postaci neonowej bluzki, dużej torby lub spodni, połączonych z czarnym t-shirtem.