Klimatyzacja – w jaki sposób musi być konserwowana?

Podstawą czyszczenia każdej domowej klimatyzacji jest regularne przecieranie jej wylotu i wlotu. Wystarczy do tego celu zwykła ściereczka bawełniana. W ten sposób można pozbyć się kurzu, który najczęściej osiada na obudowie. Nie warto lekceważyć tego kroku, ponieważ w przyszłości zalegający kurz może istotnie pogorszyć jakość pracy klimatyzatora. Większe zabrudzenia zalegające na zewnętrznych jego częściach można usunąć na dwa sposoby. Po pierwsze używając wody z mydłem. Po drugie specjalistycznych preparatów, których oferta znajduje się m.in. na stronie internetowej: https://airok.pl/. Nie wolno również zapominać o filtrze, który należy odkurzać co najmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli istnieje taka potrzeba, oprócz jego odkurzania, można go również wyprać ręcznie. 

Profesjonalna konserwacja klimatyzacji

Oprócz domowych zabiegów pielęgnacyjnych można zlecić firmie zewnętrznej czyszczenie klimatyzacji. Specjaliści wskazują, że profesjonalna konserwacja wykonywana przez przeszkolonych serwisantów powinna odbywać się co najmniej raz w roku. W tym celu serwisant zdejmuje obudowę, a także demontuje niektóre elementy. Aby usunąć większe osady i zabrudzenia, może zastosować specjalne substancje chemiczne, które ma ze sobą. We wnętrzu obudowy jedną z najważniejszych części jest taca, w której gromadzą się skropliny. To właśnie w tym miejscu rozwijają się chorobotwórcze mikroorganizmy, które rozprzestrzeniają się w pomieszczeniu przez pracujący wentylator. Stanowią one zagrożenie dla zdrowia.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Klimatyzacja – w jaki sposób musi być konserwowana?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


dziewięć − 6 =