Kawa – jakie ma zalety?

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie i nic dziwnego, dlaczego: świetnie smakuje i może sprawić, że poczujesz się obudzony i czujny. Jednak kawa ma również pewne korzyści dla zdrowia, w tym zmniejszenie ryzyka niektórych rodzajów raka i obniżenie ciśnienia krwi.

Oto niektóre z korzyści, które kawa ma do zaoferowania:

Zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 

Badania wykazały, że picie kawy może zmniejszyć ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 nawet o 30%. Dzieje się tak, ponieważ zawiera ona przeciwutleniacze, które pomagają obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejszyć stan zapalny w organizmie.

Niższe ryzyko chorób serca 

Badania wykazały również, że osoby pijące kawę mają niższe ryzyko rozwoju chorób serca niż osoby niepijące kawy. Może to być spowodowane jej wpływem na ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i oporność na insulinę (prekursor cukrzycy).

Może chronić przed chorobą Parkinsona 

Badanie opublikowane w Neurology wykazało, że ci, którzy pili trzy lub więcej filiżanek kawy dziennie, mieli niższe ryzyko rozwoju choroby Parkinsona niż ci, którzy pili mniej niż jedną filiżankę dziennie. Naukowcy uważają, że może to wynikać ze zdolności kofeiny do ochrony komórek nerwowych przed stresem oksydacyjnym (kiedy wolne rodniki uszkadzają komórki).

Jeśli chcesz stać się jej posiadaczem, to koniecznie odwiedź witrynę internetową i zapoznaj się z ofertą: https://mkcafe.pl/kawy.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Kawa – jakie ma zalety?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


1 × trzy =