Jakimi sposobami można odbudować zniszczone włosy?

Jakimi sposobami można odbudować zniszczone włosy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienne stosowanie przyrządów termicznych do stylizacji włosów, a także częste rozjaśnianie i farbowanie przyczynia się do ich wysuszenia i zniszczenia. Włosy o słabej kondycji charakteryzują się przede wszystkim łamliwością. Są one również puszące i matowe. Nie muszą jednak takie być. Poniżej zdradzamy sposoby na odbudowanie zniszczonych włosów.

Zniszczone włosy – suplementy

Każda kobieta marzy o tym, żeby jej włosy były zdrowe i lśniące, jednak niewiele z nas może się pochwalić właśnie takimi pasmami. Bezpośredni wpływ na kondycję naszych włosów ma nasza dieta. Jeśli jest niewłaściwa i uboga w witaminy A+E nie mamy co liczyć na piękne i zdrowe włosy. Dlatego w odbudowie zniszczonych pasm ważna jest odpowiednia suplementacja. To od tego powinniśmy zacząć kurację włosów. W aptekach znajdziemy różne preparaty mające przywrócić blask naszym kosmykom. Ważne, żeby w ich składzie znajdowała się wyżej wymieniona witamina oraz witaminy z grupy B, a także cynk, biotyna i keratyna.

Pielęgnacja zniszczonych włosów

Równie ważna co suplementacja jest pielęgnacja naszych zniszczonych i przesuszonych kosmyków. Wysokiej jakości kosmetyki mogą zdziałać cuda. Musimy tylko wybrać te, które przeznaczone są do włosów zniszczonych. Nie warto też przesadzać z ich ilością. Podczas pielęgnacji włosów zniszczonych wyznaje się zasadę, że mniej znaczy więcej. Dlatego wystarczy nam:

– wysokiej klasy szampon do suchych włosów, którego skład jest oparty na lekkich detergentach,

– odżywka regenerująca, która odżywi nasze włosy. Jedną z lepszych będzie można znaleźć na poniższej stronie https://sklep.jld.pl/odzywki/205-kerastase-odzywka-therapiste-3474636397976.html,

– maska do włosów z keratyną stosowana przez nas przynajmniej raz w tygodniu.

Oprócz tego powinnyśmy zaprzestać stylizacji na gorącą lub przynajmniej ograniczyć ją do minimum. Musimy jednak pamiętać, że odbudowa i regeneracja włosów może potrwać nawet kilka tygodni. Więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*