Jakie urządzenia są przydatne w inteligentnym domu?

W ostatnich latach wiele osób decyduje się na wybudowanie tzw. inteligentnego domu. Jego głównym elementem jest sieć powiązanych ze sobą urządzeń, które są odpowiedzialne za różnorodne funkcje. Domownik może na przykład precyzyjnie regulować oświetlenie w pomieszczeniach, zwiększać albo zmniejszać temperaturę, a także sprawdzić, czy wszystkie sprzęty elektroniczne zostały odłączone z gniazdek (gdy jest poza domem). Urządzenia wchodzące w skład omawianego systemu to m.in. głowica termostatyczna wifi, czujnik gazu oraz kamery.

Steruj oświetleniem, ogrzewaniem i monitoringiem

Podstawą każdego inteligentnego domu są specjalne centralki (niewielkie skrzyneczki), służące do połączenia wszelkich komponentów w jedną skomplikowaną sieć. Zazwyczaj podłącza się je do routera WiFi, co powoduje, że domownicy mogą sprawować kontrolę nad poszczególnymi urządzeniami za pomocą aplikacji w smartfonie albo laptopie (w zasadzie z dowolnego miejsca na ziemi, w którym jest dostęp do internetu). Oto najczęściej stosowane komponenty w inteligentnych obiektach mieszkalnych.

Czujniki czadu, dymu, gazu oraz zalania, które informują o zagrożeniu za pomocą sygnału dźwiękowego i optycznego, a także wysyłają wiadomość SMS do użytkownika.Gniazdka typu smart plug, dające możliwość włączania oraz wyłączania urządzeń zdalnie (bez podchodzenia do gniazdka).

Lampy z żarówkami LED, posiadające opcję automatycznego włączania i regulowania intensywności świecenia czy zmiany koloru.

Grzejniki z głowicami termostatycznymi i pokojowe regulatory temperatury. Na uwagę zasługują zwłaszcza produkty marki Netatmo – m.in. głowice, stacje pogodowe i termostaty.

Kamery wchodzące w skład systemu monitoringu, obsługiwane za pomocą pilota lub aplikacji.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie urządzenia są przydatne w inteligentnym domu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


osiemnaście + 4 =