Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?

Jakie są rodzaje soczewek kontaktowych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe są świetną alternatywą dla okularów, zwłaszcza jeśli masz problemy z wyraźnym widzeniem przy użyciu zwykłej recepty. Są one również opcją dla osób, które nie chcą nosić okularów ze względu na ich wygląd lub dopasowanie do twarzy.

Soczewki kontaktowe mogą być również używane do celów kosmetycznych, takich jak zmiana koloru oczu lub ich powiększenie.

Osoby noszące soczewki kontaktowe mają kilka opcji, jeśli chodzi o noszenie swoich kontaktów:

Kontakty jednodniowe 

Są one przeznaczone do codziennego noszenia, więc wyrzucasz je pod koniec każdego dnia i wymieniasz na świeżą parę następnego dnia. Są wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego i występują w różnych rozmiarach.

Soczewki miękkie 

Miękkie soczewki kontaktowe są noszone codziennie i są wykonane z elastycznego materiału, dzięki czemu są wygodne w noszeniu przez cały dzień. Jedynym minusem jest to, że muszą być zdejmowane podczas snu i czyszczone specjalnymi roztworami każdego wieczoru przed snem.

Kontakty twarde gazoprzepuszczalne (GP) 

Kontakty GP są uważane za opcję stałą, ponieważ działają dłużej niż soczewki miękkie, ale ich założenie wymaga więcej czasu niż w przypadku soczewek miękkich, ponieważ są one wykonane ze sztywniejszych materiałów, które wymagają dłuższego czasu, aby uformować się wokół Twojego oka.

Jeśli chcesz skorzystać z takich rowiązań, to soczewki kontaktowe Poznań, jest miastem, w którym bez problemu je dostaniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*