Jakie korzyści daje stosowanie pelletu w ramach opału w domu?

Spadek temperatury na dworze wymusza na właścicielach mieszkań i domów jednorodzinnych rozpoczęcie sezonu grzewczego. Do niedawna podstawowym opałem był węgiel kamienny wydobywany przez polskie kopalnie. Niestety postępujące ocieplenie klimatu skutkuje potrzebą stosowania bardziej ekologicznych rozwiązań, takich jak na przykład pellet z Wrocławia.

Zalety ogrzewania z wykorzystaniem pelletu

Przywołane ocieplenie klimatu jest problemem globalnym, stąd potrzeba jest regulacji prawnych jednoznacznych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Na mocy ostatniej dyrektywy NEC osoby zainteresowane wymianą dotychczasowego pieca, mogą złożyć wniosek o dofinansowanie. Pellet Sopot posiada certyfikat potwierdzający jego wartość energetyczną. Jest produkowany z trociny odpadowej, która gromadzi się w zakładach stolarskich. Szczelne opakowanie gwarantuje odpowiednią suchość produktu, a także ułatwia transport. Podczas utleniania pelletu do atmosfery wydzielana jest stosunkowo nieduża ilość dwutlenku węgla, którą jedno drzewo jest w stanie wykorzystać w swoich procesach. Ogrzewanie poprzez spalanie tego materiału wiąże się z mniejszymi rachunkami. Porównując rachunki, jakie należy uregulować za ogrzewanie gazowe czy węglowe, łatwo można zauważyć oszczędności. Ponadto można mówić o pewnego rodzaju niezależności od zewnętrznych dostawców, którym przytrafiają się przerwy w dostawie gazu. W zdecydowanej większości przypadków pellet sprzedawany jest w postaci granulatu, którego średnia ma około 6 mm.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jakie korzyści daje stosowanie pelletu w ramach opału w domu?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


siedemnaście − jeden =