Jak dbać o powierzchnie drewniane?

Drewno to materiał bardzo często wybierany do wykończeń wnętrz czy wykonania mebli. Mimo upływu czasu może się świetnie prezentować i w zależności od gatunku drewna, wyróżnia się wysokim stopniem wytrzymałości. Oczywiście, spełnia swoją funkcję tylko wówczas, gdy jest odpowiednio zabezpieczone i regularnie konserwowane.

Zabezpieczenie powierzchni drewnianych

Powierzchnie drewniane powinny być zawsze odpowiednio oczyszczone i pokryte warstwą lakieru lub bejcy, która zabezpiecza przed inwazją owadów, przenikaniem wilgoci, jednocześnie poprawiając wygląd materiału. Meble czy blaty drewniane powinny być dodatkowo regularnie woskowane, dzięki czemu tworzy się na nich warstwa ochronna – zapobiega ona przed osiadaniem kurzu, przenikaniem do drewna szkodliwych czynników czy uszkodzeniami mechanicznymi. Zabezpieczenie drewna jest zajęciem pracochłonnym, jednak znacząco zwiększa żywotność oraz wytrzymałość materiału. Konieczne jest także odpowiednie szlifowanie drewna, co oferuje m.in. Clar System.

Konserwacja drewna przez profesjonalną firmę sprzątającą

Materiał ten wymaga odpowiedniej konserwacji. Bardzo często trudno jest tego dokonać w warunkach domowych – środki do drewna są drogie, a woskowanie, pastowanie czy impregnacja drewnianych powierzchni wymaga sporych nakładów energii oraz czasu. Tego typu czynnościami może się jednak zająć firma sprzątająca w Krakowie, która w profesjonalny i szybki sposób dokona odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni drewnianych.

Specjalizująca się w tego typu usługach firma zajmie się odpowiednim nałożeniem preparatu konserwującego na powierzchnie drewniane i będzie miała możliwość wykonania polerowania po upływie określonego czasu. Dzięki temu oszczędza czas klienta, zapewniając mu odpowiednie zabezpieczenie powierzchni drewnianych na długie lata.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Jak dbać o powierzchnie drewniane?"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


4 − jeden =