Ekologia w ogrzewaniu

W celu ograniczenia zanieczyszczenia powietrza zaleca się rezygnację z kotłów opalanych węglem. Alternatywą dla węgla i jego pochodnych może być pellet. Jest to ekologiczny i całkowicie naturalny opał w postaci granulatu, wytwarzany ze sprasowanych trocin drzewnych. Podczas spalania tego rodzaju paliwa do atmosfery nie trafia dwutlenek węgla ani inne szkodliwe substancje. Popiół, który powstaje po spaleniu, może zostać powtórnie wykorzystany jako nawóz do trawników.

Czysty i naturalny pellet

Paliwo to jest stosunkowo tanie i wytwarzane w Polsce, dlatego korzystanie z niego przyczynia się do rozwoju krajowej gospodarki. Jeżeli ktoś chciałby kupić wysokiej jakości pellet drzewny Zduńska Wola to miejscowość, w której opał ten dostępny jest w konkurencyjnych cenach. Najczęściej opał ten sprzedawany jest w wygodnych workach, które pomagają utrzymywać odpowiednią wilgotność produktu. Duża wydajność energetyczna oraz czynniki ekologiczne sprawiają, że pellet z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. 

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Ekologia w ogrzewaniu"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


pięć − trzy =