Dojazdy do pracy za granicą

Po podjęciu decyzji pracy poza granicami Polski, należy jeszcze zająć się wszelkimi sprawami związanymi z organizacją wyjazdu. Najczęściej Polacy wyjeżdżają w celach zarobkowych do Niemiec, jak i również Holandii. Warto dowiedzieć się, czym można tanio i wygodnie przedostać się do konkretnych miast i miejscowości znajdujących się w Zachodniej Europie.

Do wyboru mamy między innymi samoloty. Obecnie rozwinięta jest dość mocno sieć tanich lotów z Polski do Niemiec, Francji, Belgii oraz Holandii. Plusem jest napewno krótki czas podróży. Jeżeli uda nam się zakupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem, jednocześnie będziemy mogli naprawdę mocno zaoszczędzić na kosztach podróży. Jednak z drugiej strony należy również wziąć pod uwagę, że ceny takich biletów lotniczych, a szczególnie obejmujące ostatnie miejsca, mogą być wybitnie drogie.

Innym rozwiązaniem na podróżowanie do krajów zachodnich w celach zarobkowych, jest podróż busem. Istnieją specjalne firmy zajmujące się przewożeniem osób do wskazanych miejsc. Czas podróży jest dłuższy, ale za to zyskujemy pewność, że dojedziemy bezpośrednio do miejscowości, w której mamy podjąć pracę. Sprawdź przykładową ofertę: busy Niemcy Katowice. Jeżeli jest to miasto oddalone od portu lotniczego, to oszczędzamy czas na przesiadkę z samolotu na inny środek lokomocji. Kolejną zaletą dojeżdżania do pracy za granicą busem, jest możliwość wzięcia ze sobą znacznie większego bagażu, który jest już wliczony w koszt podróży. Natomiast w przypadku podróży samolotem, za każdy dodatkowy bagaż, niestety musimy zapłacić sporo pieniędzy. Przez co podróż jest już zdecydowanie droższa od ceny oferowanej przez przewoźników.

Artykuł napisany we współpracy z FastBus – firmą oferującą busy do Niemiec, Holandii (zobacz: busy z Holandii do Wrocławia) i Belgii.

O autorze

Łatwa Odpowiedź
Łatwa Odpowiedź
Koncentrujemy się na udzielaniu krótkich, zwięzłych, ale merytorycznie wartościowych odpowiedzi na popularne i często zadawane pytania.

Bądź pierwszym komentującym w "Dojazdy do pracy za granicą"

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie upubliczniony.


*


19 + trzynaście =