Czy posiadając choroby układu krwionośnego, warto decydować się na dziecko? Zapewne mnóstwo przyszłych rodziców zadaje sobie to pytanie. Okazuje się, że pewne wady rzeczywiście mogą zostać przekazane genetycznie. Jest to choćby nadciśnienie tętnicze, które może być dziedziczone nawet przez pokolenia. Dlatego też został uruchomiony program badań laboratoryjnych pod tym kątem. Dzięki nim dowiemy się, czy w naszym DNA nie są zaszyte potencjalne zagrożenia dla potomstwa. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie https://imedica.com.pl/badania-genetyczne/.
Jeżeli badania wyjdą dodatnio, czyli istotnie wskażą na ryzyko przekazania dziecku jakiejś choroby układu krążenia, to wcale nie oznacza że musimy z potomstwa zrezygnować. Jest to jedynie ostrzeżenie mówiące o tym, że należy naszą pociechę regularnie badać, począwszy od życia płodowego. Można to wykonać stosując echokardiografię, o której więcej przeczytamy na https://imedica.com.pl/echokardiografia/. Jest to jedno z badań, które potrafi wykryć wady serca u płodu. Do jego wykonania stosuje się ultradźwięki, co powoduje że jest całkowicie bezinwazyjne.
Dziedziczna skłonność do chorób układu krążenia powoduje, że przez całe życie należy się regularnie badać. Dopóki dziecko jest małe, należy zapewnić mu odpowiednią opiekę medyczną. Gdy zacznie dorastać, trzeba uświadomić je o całej sytuacji. Dzięki temu w dorosłości będzie wiedziało, że musi bacznie obserwować zachowanie swojego ciała, a także nie zaniedbywać regularnych badań.