Przydatne meble, które nie zajmują dużo miejsca

Przydatne meble, które nie zajmują dużo miejsca
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzanie domu może przyprawić o zawrót głowy. Tym bardziej, jeśli przestrzeń mieszkania nie jest zbyt duża, a tym samym nie pozwala ona na całkowitą swobodę w wyborze mebli do pomieszczenia. Wystarczy jednak chwila spędzona w sklepach z wyposażeniem wnętrz by przekonać się, że również niewielką przestrzeń da się urządzić z głową. Oto zestawienie przydatnych mebli, które zmieszczą się nawet w najmniejszym domu.

Praktyczna alternatywa dla foteli

Marzenie o dużym fotelu w małym salonie wydaje się nie do zrealizowania. Tymczasem z pomocą przychodzi wygodna pufa fotel, którą zmieścić można w niemal każdym wnętrzu. Tego typu mebel jest niezwykle miękki za sprawą swojej budowy. Przyjemny w dotyku worek o dużej pojemności jedynie w części wypełniony jest charakterystycznymi kulkami, które pod ciężarem ciała użytkownika dopasowują się do jego kształtu. Mimo swoich rozmiarów, mebel jest niezwykle lekki, a tym samym łatwy w przechowywaniu. Z łatwością można go trzymać między innymi za łóżkiem, gdzie nie zajmie wiele miejsca. 

Alternatywą dla charakterystycznych „worków” są pufy w kształcie kostki. Modele te w większym stopniu przypominają dobrze znane pufy, a dzięki swoim rozmiarom i wadze można je przechowywać pod stolikami, bądź piętrowo. Te dostępne na https://pufy.pl/pufy/103-680-pufa-kostka.html idealnie sprawdzają się w ciasnych salonach, które ze względu na swoją powierzchnię ograniczają możliwość wstawienia foteli, czy krzeseł dla gości. Elegancka pufa nie tylko stworzy dodatkową przestrzeń do siedzenia, lecz także w wyjątkowy sposób udekoruje pomieszczenie.

Stołki i taborety 

Trudno jednak oczekiwać, by wymienione wcześniej meble wykorzystywać w niewielkiej kuchni. Miękki materiał puf mógłby pochłaniać ewentualne zachlapania, a z uwagi na swoją wysokość i budowę meble te w kuchni stanowią rozwiązanie wyjątkowo niepraktyczne. Lepszym sposobem na stworzenie miejsca do siedzenia w kuchni są wysokie stołki lub taborety, które można swobodnie przestawiać i chować. Krzesełka na wysokich nogach mogą być wsuwane pod blat stołu, a w razie potrzeb przestawiane w dowolne miejsce. 

Nie chodzi jednak o dobrze znane jeszcze kilkanaście lat temu babcine taborety, lecz designerskie stołki, przypominające wyglądem barowe hokery. Ze względu na praktyczne rozmiary i niewielką wagę meble idealnie sprawdzą się w małej kuchni, w której brakuje miejsca do siedzenia. Jednocześnie cechy te przyczynią się do ich łatwego przechowywania, ponieważ najbardziej designerskie stołki poza czasem ich użytkowania sprawdzą się jako unikatowa dekoracja salonu, bądź przedpokoju. 

Wiszące szafki na już

Istnieje również rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich mieszkań, którzy skarżą się na brak miejsca do przechowywania przedmiotów. Z pomocą przychodzą im wiszące szafki, które z powodzeniem instalować można nad posiadanymi już meblami. Najczęściej bowiem przestrzeń na ścianach nie jest w pełni zagospodarowana przez użytkowników, przez co tracą oni możliwość praktycznego przechowywania rzeczy. Wiszące szafki z powodzeniem instalować można w salonie, sypialni, a nawet w łazience. W ostatnim z pomieszczeń sprawdzą się zwłaszcza w roli małego magazynku na kosmetyki, ręczniki, czy środki czystości. 

Nic nie stoi również na przeszkodzie, by wiszące szafki z zamykanymi drzwiami zamienić na otwarte półki. Te również nie zajmą wiele miejsca w domach użytkowników, tworząc dodatkową przestrzeń funkcjonalną. Na otwartych szafkach można przechowywać w szczególności książki, płyty CD, czy kosmetyki. Można również wykorzystywać je, jako podstawkę pod pamiątki z wycieczek, które nie znalazły swojego miejsca na pozostałych meblach. Nie można bagatelizować roli wiszących szafek także na przedpokojach – obok miejsca na parasolki i klucze można stworzyć z nich przestrzeń dla nieużywanych czapek, czy rękawiczek.

Stolik w małej kuchni? To możliwe

Wśród zestawienia przydatnych mebli nie można pomijać składanych stolików, szczególnie spisujących się zwłaszcza w kuchniach. Gdy żaden z użytkowników nie potrzebuje wykorzystywać blatu ten jest złożony. Najczęściej równolegle przylega do ściany, bądź innych mebli w kuchni. W momencie, gdy osoba gotująca potrzebuje dodatkowej przestrzeni do pracy chwyta za złożony stolik i tworzy sobie miejsce do przygotowania posiłku. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w kawalerkach, bądź mieszkaniach studenckich, gdzie duża liczba osób na małej powierzchni ogranicza możliwość wstawiana dodatkowych mebli do wnętrza. 

Alternatywą dla rozkładanych blatów są stoliki, które po rozłożeniu znacząco zwiększają swoją powierzchnię. Nie chodzi o popularne w salonach ławy, lecz o niewielkie meble, które z powodzeniem przechowywać można w kuchni lub przenosić do wybranego pomieszczenia. Na co dzień rozkładany stolik sprawdza się podczas śniadań, popołudniowych kaw, czy relaksu przy krzyżówce. W razie potrzeb wysuwany blat tworzy miejsce dla dodatkowych osób, które wspólnie mogą zjeść posiłek przy jednym stole. Niewielkie stoliki coraz częściej wyposażone są w tego typu rozwiązania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*