Działanie i zastosowanie tuneli drenarskich

Działanie i zastosowanie tuneli drenarskich
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastoje wody deszczowej są problemem, z którym zmierzyć się muszą właściciele domów jednorodzinnych, dużych posesji czy parkingów. Dzięki wykorzystaniu tuneli drenarskich w łatwy sposób można poradzić sobie z tym problemem. Jak działają tunele drenarskie? Gdzie znajdą zastosowanie? 

Retencja i odprowadzenie wody

Głównym zadaniem tuneli drenarskich jest odprowadzanie wody deszczowej z podjazdów, parkingów, wybetonowanych placów czy innych miejsc, gdzie jej obecność nie jest pożądana, w miejsca, w których można ją zgromadzić lub swobodnie odprowadzić. Dzięki nim spływająca z dachów i utwardzonych terenów woda jest w pierwszej kolejności filtrowana, by następnie trafić do wyznaczonego w tym celu zbiornika. Przykłady profesjonalnych tuneli drenarskich można znaleźć na https://www.plastikowepalety.pl/tunele-retencyjno-rozsaczajace-becker-320-z-aprobata-techniczna-itb/.

Woda po odprowadzeniu może zostać rozsączona w gruncie. Dzięki temu nawet na zabetonowanych terenach nie pogarsza się stanu gruntów, równocześnie nie martwiąc się okresowymi podtopieniami, które mogą wystąpić na terenie pozbawionym odpowiedniej instalacji retencyjnej. Tunele drenarskie mogą być poddawane znacznym obciążeniom. Dzięki temu z powodzeniem można zainstalować je nawet pod parkingami czy podjazdami, z których korzystają samochody ciężarowe o masie do 30 ton. Wysokiej jakości materiał, z którego wykonane są tunele drenarskie oraz zastosowanie agrowłókniny sprawiają, że odprowadzana przy ich pomocy woda jest czysta i bezpieczna dla otoczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*